Участь у «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМІ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ»

25 вересня 2020 року завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор Іван Лопушинський, професор кафедри, к.т.н, доцент Микола Дурман, доценти кафедри, к.держ.упр. Роман Биков та к.е.н., доцент Марина Губа взяли участь у «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМІ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ», організованого Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Національною академією державного управління при Президентові України, Одеським, Львівським та Дніпропетровським регіональними інститутами державного управління НАДУ при Президентові України за підтримки проекту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, ООН Жінки в Україні, Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) та Координатору проектів ОБСЄ в Україні.

З привітальним словом виступила голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, яка відзначила, що захід стане одним із головних майданчиків для міжнародного діалогу та пошуку ефективних інноваційних рішень у сфері державного управління та державної служби, направлених на якісні результативні зміни у контексті нинішніх геополітичних викликів. Одним із інструментів подолання кризових явищ і переходу на якісно новий формат роботи є цифровізація та розвиток інформаційного суспільства. Цифрова трансформація державного управління передбачає підвищення його якості: зниження втручання держави, покращення результативності та ефективності надання державних послуг. Тому окрема панель Форуму буде присвячена саме цифровізації. Ще одним напрямком є підвищення якості людського капіталу, визначна роль у цьому належить закладам освіти, що готують фахівців для сфери публічного управління. Саме у панелі, присвяченій вирішенню цих проблем і взяли участь представники кафедри.

В рамках панелі розглядалися такі питання:

  • дистанційне навчання в системі підвищення кваліфікації державних службовців;
  • розвиток культури самонавчання державних службовців;
  • єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» як інструмент перевірки та моніторингу якості вищої освіти;
  • запровадження моніторингу якості підвищення кваліфікації та освітньої діяльності у закладах освіти з метою діагностики стану системи підвищення кваліфікації державних службовців.

Модератор панелі Володими Купрій, перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби, відзначив, що підвищення якості людського капіталу стоїть на часі, тому всі органи публічної влади повинні забезпечити умови для цього зростання.

У ході дискусії особливу увагу викликали питання впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту, відповіді на які надавав Олег ШАРОВ, Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України.