Головна

Структура / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ КАФЕДРИ / УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЕКОНОМІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ З ТОЧКИ ЗОРУ БІЗНЕСУ»

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЕКОНОМІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ З ТОЧКИ ЗОРУ БІЗНЕСУ»

13 жовтня 2022 року викладачі кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр., професор Микола Дурман та к.держ.упр., доцент Олена Дурман взяли участь у пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Економічні тенденції з точки зору бізнесу».

Основним організатором заходу виступив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Конференцію відкрив модератор заходу Андрій Бутін, старший науковий співробітник ІЕД, який у вступному слові привітав учасників заходу і повідомив, що навіть у такий складний час радий бачити на ньому близько 60 осіб – науковців, експертів-практиків, представників органів державної влади. Він зазначив, що бізнесу дуже нелегко працювати під час воєнного стану, тому анкетування респондентів щодо стану бізнесу, його проблем та очікувань, а також вироблення рекомендації на основі аналізу цієї інформації – дуже важливе завдання.

Першою з доповіддю «Економічні тенденції у розвитку бізнесу під час воєнного стану» виступила Оксана Кузяків, керівник Центру досліджень сучасного суспільства. В своїй доповіді вона розповіла про сучасний стан мікро-, малого та середнього бізнесу, а також очікування представників різних бізнесових прошарків щодо розвитку економічної ситуації в Україні у майбутньому. Особливу увагу було закцентовано на тому, що підприємства не планують збільшувати кількість найманих працівників, проте не планують і дальших скорочень, тобто вони вийшли на певну рівновагу по кількості зайнятих.

Євген Ангел, старший науковий співробітник ІЕД зупинився на ситуації з експортом вітчизняних товарів та змінам, що відбувалися в останні півроку. Він зазначив, що протягом останніх п’яти місяць продовжує скорочуватися частка підприємств, що не змогли відновити свої експортні операції. Якщо у травні їх було 47%, то вже у вересні – всього 16%. Таким чином, ми бачимо позитивну тенденцію, а її «локомотивами» стали деревопереробна, хімічна та металургійна галузі. Проте поки що в ситуації стагнації знаходиться машинобудівна галузь, на яку дуже впливають розриви ланцюжків постачання та збуту.

Микола Дурман взяв участь у дискусії щодо запровадження принципів регуляторної політики при формуванні та реалізації податкової політики. Так, було зазначено, що респонденти вказали на необхідності реформування податкової служби та полегшення процедур адміністрування податків (56%), зменшення розмірів ставок податків (26%-43% залежно від виду податку). І якщо зменшувати податки в сучасних умовах недовиконання бюджетів різних рівнів дуже важко, то полегшити процедури адміністрування податків за допомогою механізмів та інструментів регуляторної політики можна відносно легко. Тим більше, що певні позитивні настрої в бізнес-середовищі вже є – так, негативних оцінок державної економічної політики стало менше (на 6%).

Наприкінці конференції Ігор Бураковський, голова Правління ІЕД, д.е.н., професор кафедри економічної теорії Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» подякував присутнім за плідну дискусію та наголосив, що подібні заходи та дискусійні майданчики дозволяють краще оцінювати економічну політику нашої держави та впроваджувати такі заходи, що зменшують або нівелюють негативні наслідки військової агресії та закладають підвалини майбутнього розвитку бізнесу в Україні.