УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «"PUBLIC ADMINISTRATION": ТЕРМІНОЛОГІЯ І ПОНЯТТЯ»

29 вересня 2022 року завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор Іван Лопушинський разом з викладачами кафедри – д.держ.упр., професором Миколою Дурманом та к.держ.упр., доцентом Оленою Дурман взяли участь у вебінарі «"PUBLIC ADMINISTRATION": ТЕРМІНОЛОГІЯ І ПОНЯТТЯ». Вебінар був організований за ініціативи Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича (KMSGov) і Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби (ННІ ПУДС).

Відкрив вебінар Валерій Тертичка, д.держ.упр., професор, завідувач KMSGov, який у своєму вітальному слові зазначив, що сьогоднішній вебінар – перший із цілої низки запланованих заходів. Ці заходи будуть присвячені висвітленню та методологічному осмисленню процесів, що відбуваються в такій швидкозмінній науковій галузі як публічне управління та адміністрування.

Спікером першого методологічного семінару став Олександр Кілієвич, доцент KMSGov, відомий фахівець з термінології та теорії публічного управління. У своїй доповіді він розповів про співвідношення державного та публічного управління, управління і менеджменту, політики і питань політики, уряду та урядування тощо. Оскільки більшість термінів до нас прийшло з англомовної літератури та практики управління, то у вітчизняній літературі та державноуправлінській практиці поки що немає усталеного співвідношення між цими поняттями.

У ході дискусії особливу увагу викликали, наприклад, можливості до різного трактування науковцями одних і тих же термінів англомовної літератури – термінологічні маніпулювання. Тому більшість присутність погодилися з тим, що необхідно й далі розвивати наукові підходи та шукати спільні знаменники, розробити однозначну термінологію та правила взаємодії між галузями: права, менеджменту, державного управління (публічного адміністрування), політологією та політичними науками. Присутні також погодилися, що треба більш точно узгоджувати поняття в галузях знань (за якими навчають студентів) і галузях наук (за якими захищаються наукові дисертації).

Професор М. Дурман у своєму виступі наголосив, що при підготовці фахівців за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» закладам вищої освіти необхідно орієнтуватися на знання, якими випускники повинні володіти, та компетентності, що їх ці випускники будуть використовувати на своїх робочих місцях в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування та інших установах та організаціях. А цього можна досягнути за рахунок надання базових знань, однакових для всієї України, та варіативних знань, що будуть надаватися в межах відповідних освітньо-професійних програм.

Планується постійне проведення таких семінарів для фахівців і всіх причетних до спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» за темами: регульовані професії, професійні й освітній стандарти, наукові паспорти спеціальностей, ЄВІ, ЄФВВ, ЄДКІ тощо.