Головна

Структура / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ КАФЕДРИ / УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ КЛАСТЕРІВ УКРАЇНИ ТА БЛИЖНЬОГО ЗАРУБІЖЖЯ»

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ КЛАСТЕРІВ УКРАЇНИ ТА БЛИЖНЬОГО ЗАРУБІЖЖЯ»

30 травня 2023 року відбувся круглий стіл «Найкращі практики кластерів України та ближнього зарубіжжя», який проводився Агенцією розвитку Південного регіону за сприяння Миколаївської торгово-промислової палати.

Метою Заходу стало ознайомлення його учасників з ідеологією та обґрунтуванням, теорією та практикою кластеризації у бізнесі та публічному управлінні, підвищення якості ведення цієї діяльності відповідно до європейських стандартів тощо.

Кафедру державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету на цьому Заході представляв доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України Микола Дурман.

Відкрив зустріч і виступив її модератором В’ячеслав В'ячеслав Клочан, д.е.н., професор, голова ГО «Агенція розвитку Південного регіону». Він зазначив, що актуальність проведення круглого столу обумовлена декількома причинами, серед яких:

− низька обізнаність цією темою власників, керівників та спеціалістів з розвитку бізнесу, представників публічної влади та громадського сектору;

− підвищення інтересу до кластеризації та визначення стандартів ведення бізнесу на Півдні України;

− зацікавленість органів публічної влади в альтернативних методах відродження та розвитку бізнесу і територіальних громад.

Микола Дурман у своїй доповіді закцентував увагу на одній з кращих практик кластеризації в Україні, а саме створенню та функціонуванню агротуристичного кластеру на території Коблівської громади Миколаївської області, в процесі створення якого він брав безпосередню участь. Цей кластер об’єднав у собі територіальні громади та бізнеси з трьох областей України – Миколаївської, Полтавської та Чернівецької і мав на меті просування бізнес-ідей, розвиток туризму та сільського господарства. Крім того, професор М. Дурман окреслив можливі напрямки розвитку кластерних ініціатив, а саме:

− створення кластерів громадських організацій та агенцій розвитку з метою досягнення синергетичного ефекту у сфері проєктного менеджменту та фандрейзингу;

− створення кластерів територіальних громад як розширеного інструменту міжмуніципального співробітництва та регіонального/місцевого розвитку;

− підготовка менеджерів для роботи в кластерах на базі закладів вищої освіти та Центрів підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Реалізація заходів у цих напрямках дасть змогу підвищити якість людського капіталу в громадах, зменшить напруженість та кадровий голод в органах публічної влади та в бізнес-структурах, покращить комунікацію між громадськими об’єднаннями та владою, а результатом стане підвищення якості життя мешканців громад у повоєнний період.

Усі запитання, зауваження та пропозиції, що задавалися та висловлювалися впродовж круглого столу, буде опрацьовано експертним середовищем, і їх буде враховано при розробленні заходів повоєнного відновлення України.

💙💛 Працюємо на ПЕРЕМОГУ та відновлення України!