ПРОСУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

23 грудня 2022 року професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, д.держ.упр., професор Микола Дурман взяв участь у вебінарі «Просування інвестиційного потенціалу територіальних громад». Вебінар проводився в межах міжнародного проєкту «Інвестиційний потенціал територіальних громад та місцевий економічний розвиток» за підтримки Програми U-LEAD з Європою, що впроваджується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Це був третій семінар в межах міжнародного проєкту Decentralisation Reform in Ukraine – U-LEAD with Europe Phase II (№19.2186.5-002.34), до цього були вебінари «Активізація інвестиційного потенціалу громад» та «Формування інвестиційних пропозицій громад». Протягом всього циклу проєкту експерти разом з представниками громад аналізували інвестиційний потенціал (фактори та об’єкти), навчали розробляти інвестиційні пропозиції на основі цих факторів або бізнес-ідей. При цьому теорія органічно перепліталася з практичними вправами та домашніми завданнями.

У сьогоднішньому вебінарі взяло участь близько 100 представників органів місцевого самоврядування, що відповідають наукових та освітніх установ, для яких організатори разом із командою експертів з питань місцевого економічного розвитку Програми U-LEAD з Європою розробили цікаву програму, пов’язану з пошуком каналів поширення інформації про інвестиційні об’єкти та пропозиції, публічне представлення цих пропозицій, а також вироблення плану заходів та проведення першої зустрічі з інвестором на території громади.

Професор М. О. Дурман у своїй частині презентував напрацьовані підходи щодо формування функціоналу підрозділів органів місцевого самоврядування, що відповідають за реалізацію місцевої економічної політики. Жваву дискусію викликало опитування щодо того, яким вимогам мають відповідати працівники, відповідальні за залучення інвестицій. На думку представників громад це – комунікабельність, креативність, здатність до дій, цілеспрямованість тощо. Експерт також додав необхідність розуміння принципів державної регіональної та економічної політики, особливості реалізації цих політик на місцевому рівні, знання іноземних мов, знання та вміння проводити переговори з інвестором і вести ділову документацію.

По закінченню основної частини відбулася сесія запитань та відповідей, на якій обговорювалися нагальні проблеми місцевого економічного розвитку, залучення інвестицій в територіальні громади, а також перспективи відновлення України в післявоєнний час.

 

Довідково: Програма U-LEAD (Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development, Україна - підсилення на місцях, підзвітність та розвиток), або коротко: «U-LEAD з Європою» є програмою співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Швецією, Польщею, Данією, Естонією та Словенією у створенні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та відповідає на потреби громадян України.