Головна

Структура / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ КАФЕДРИ / МІЖНАРОДНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ДО СТЕЙКХОЛДЕРСЬКОГО ПАРТЕРСТВА ЗАРАДИ РЕФОРМ»

МІЖНАРОДНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ДО СТЕЙКХОЛДЕРСЬКОГО ПАРТЕРСТВА ЗАРАДИ РЕФОРМ»

25 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр., професор, заслужений працівник освіти України Микола Дурман та к.держ.упр., доцент Олена Дурман взяли участь міжнародному онлайн-семінарі «До стейкхолдерського партерства заради реформ».

Відкрила захід д.держ.упр., професор Світлана Хаджирадєва, заступник директора УШУ. У своєму вітальному слові вона зазначила, що формування стейкґолдерського партнерства є дуже важливим в сучасних умовах розвитку суспільства, адже вплив глобалізації поступово гомогенізує наше суспільство, нівелює ідентичність особистості, різних соціальних прошарків, народів тощо. З одного боку, це є позитивним моментом, оскільки відбувається певна стандартизація різноманітних адміністративних моделей та механізмів управління. Проте, з іншого боку, це зменшує можливість виникнення нових моделей та механізмів управління і, відповідно, може в майбутньому призвести до зниження ефективності такого управління.

Основним доповідачем на семінарі виступила Олена Шевцова, наукова співробітниця Університету Сьодертьорна (Швеція).

У ході заходу пані Шевцова презентувала концепцію нової теорії стейкґолдерського партнерства в публічному управлінні, розробленої на прикладі України із застосуванням автоетнографічного методу. Основа цієї концепції полягає в тому, що саме стейкґолдерське партнерство є новим дієвим механізмом імплементації реформ, а також новою дієвою формою транснаціональної співпраці, які передбачають ефективність у вартості, часі і ресурсах – таких необхідних в часи невизначеності, які переживає не лише Україна, а й увесь світ.

Під час дискусії професор М. Дурман акцентував увагу на тому, що які б не були різними (навіть протилежними) мета, цілі або шляхи їх досягнення у кожного окремого стейкхолдера або їх груп, вони повинні домовлятися про досягнення мети партнерства в межах певних правил, що окреслюють форми і цієї взаємодії і співпраці у процесі реформування публічного управління. І встановлення цих рамкових (формалізованих і неформалізованих) правил дає змогу розвивати стейкголдерське партнерство в сучасному світі, активізувати міжрегіональне/транснаціональне та ідейне/політичне співробітництво, розповсюджувати кращі практики державноуправлінської та публічної діяльності.

Вебінар було організовано Українською школою урядування (УШУ) та Університетом Сьодертьорна (Швеція) за сприяння Центру оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби.