Головна

Наука / Конференції та науково-технічні заходи / Звіти про проведення конференцій / Міжнародна науково-практична конференція «СИНЕРГІЯ НАУКИ І БІЗНЕСУ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ ХЕРСОНЩИНИ»

Міжнародна науково-практична конференція «СИНЕРГІЯ НАУКИ І БІЗНЕСУ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ ХЕРСОНЩИНИ»

ЗА ПІДТРИМКИ Міністерства освіти України, ХЕРСОНСЬКОЇ ТА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНИХ ВІЙСЬКОВИХ АДМІНІСТРАЦІЙ, ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХЕРСОНУ ТА ІНШИХ МІСТ УКРАЇНИ, НІМЕЧЧИНИ, ПОЛЬЩІ ТА ТУРЕЧЧІНИ, ПІДПРИЄМЦІВ ТА ЇХ ОБ’ЄДНАНЬ, ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ ТА ВІЙСЬКОВИХ ЕКСПЕРТІВ

26-28 квітня 2023 р. проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «СИНЕРГІЯ НАУКИ І БІЗНЕСУ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ ХЕРСОНЩИНИ» - захід, який став платформою не тільки і не стільки наукових дискусій, - але місцем взаємодії представників різних сфер діяльності, від яких залежить життя Херсонщини, з тим щоби в подальшому розробити рекомендації щодо планів відбудови регіону, повернення населення та залучення молоді до закладах вищої освіти міста.

Організатори конференції поставили на меті створити платформу для спілкування, аналізу викликів і визначення ефективних рішень задля відновлення всіх сфер життєдіяльності громади Херсонської області та її стійкого економічного зростання і конкурентоспроможності.

Більше 300 учасників з України та 15 країн світу, серед яких провідні фахівці та молоді науковці, підприємці, держслужбовці та керівники різних рівнів, представники виробничої, аграрної, енергетичної, морської, туристичної галузей та ІТ-сфери мали можливість почути один одного, подискутувати, проговорити болючі питання та запропонувати свої напрацювання для побудови комфортного, безпечного життя та економічно конкурентоспроможної економіки у повоєнній Херсонщині.

Всі доповіді та презентації пленарного засідання та 9 секцій, які працювали під час проведення конференції, заслуговують на подальше детальне вивчення та реалізацію у вигляді конкретних проєктів. Збройні Сили України наближають нашу перемогу з кожним днем, і питання проблем, перспектив та способів відбудови всіх сфер життєдіяльності людей на Херсонщині, потребують негайного вирішення.

Привітали учасників конференції ВІТРЕНКО Андрій Олександрович – заступник Міністра освіти і науки України, голова Херсонської обласної військової адміністрації ПРОКУДІН Олександр Сергійович, заступник голови Хмельницької обласної військової адміністрації ЮР'ЄВ Володимир Васильович голова Херсонської міської військової адміністрації МРОЧКО Роман Миколайович, ректор Херсонського державного аграрно-економічного університету КИРИЛОВ Юрій Євгенович ректор Херсонської державної морської академії ЧЕРНЯВСЬКИЙ Василь Васильович , ректор Київського національного університету технологій та дизайну ГРИЩЕНКО Іван Михайлович, ректор Хмельницького національного університету МАТЮХ Сергій Анатолійович, Директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Яворський Олександр та друг і благодійник Українських університетів та громадських організацій Гельмут ШРАЙНЕР.

Співорганізаторами конференції виступили не тільки заклади вищої освіти, але й бізнес-об’єднання, а саме: Херсонська торгово-промислова палата і Федерація роботодавців України.

В рамках секційних засідань виступили і підприємства Херсонщини. Своїми пропозиціями та планами поділилися центр розробки DataArt, ТОВ «ГК «Теплотехніка», ТОВ «ДП «ЕРА», Спілка будівельників півдня України, ТОВ «Нібулон», компанія «IT-індустрія Postindustria». Втім, керівники та власники компаній говорили і про болючі питання, допомоги у вирішенні яких вони чекають від влади як на регіональному, так і на державному рівні. Серед них - і механізми компенсації за зруйновані виробничі потужності, і доступні фінансові ресурси, і вирішення проблеми з боргами за комунальні послуги, які виникли за період окупації.

Іноземні спікери представляли різні сфери діяльності. Вони ділилися своїм досвідом щодо ревіталізації об’єктів культурної спадщини за допомогою доповненої реальності (Ізмірський університет, Туреччина), відтворення колективної пам’яті та розуміння нової сутності, жінки і мистецтва (Національного університету мистецтв, Буенос-Айрес, Аргентина), бачення місця та важливості мистецтва під час війни (Європейський університет, Скоп’є, Північна Македонія).

Гері Макденіел, професор з Університету Вроцлава, представив підходи до управління організаціями і особистого лідерства керівника під час кризових ситуацій, а Боб Екхарт, американський викладач, говорив про нові технології у навчанні студентів. Необхідність змінюватися - це виклики, які стоять перед всіма закладами освіти України.

Взагалі, проблемам розвитку людського капіталу присвятили свої виступи багато спікерів, серед яких ректорка Мелітопольського державного педагогічного університету Наталя Фалько, ректор ХДУ професор Володимир Співаковський, проректор ХНУ професор Віктор Лопатовський, підприємці, юристи.

Павло та Олексій Білецькі, підприємці, відомі в Херсоні своєю активною діяльністю в галузі туризму, Олександр Книга, генеральний директор та художній керівник Херсонського академічного музикально-драматичного театру ім.М.Куліша, Наталія Литвиненко, очільниця управління маркетингу міста і туризму, фахівці ХНТУ та ХДАЕУ говорили про нові види туризму, які мають з’явитися на Херсонщині і про те, як маємо розвивати цю галузь в майбутньому, коли регіон буде в безпеці.

Науковці та підприємці багато уваги приділили проблемам, які стоять сьогодні перед аграрним сектором регіону: знищення техніки та насіннєвого запасу, розкрадання і знищення врожаю сільськогосподарських культур, мінування угідь, збій в логістиці, матеріально-технічному забезпеченні. За словами завідуючого кафедри землеробства ХДАЕУ, д.с.-г.н., професора Олександра Аверчева руйнування природної екосистеми Херсонської області за минулий 2022 рік досягло критичної межі. Втім, науковці вже починають працювати над стратегією щодо відновлення економіки аграрного сектору, а залучення регіональних експертів для проведення комплексної багатофакторної оцінки наслідків воєнної агресії на навколишнє середовище в області дасть можливість прийняти обґрунтоване рішення щодо політики відновлення територій.

Окремо говорили про проблеми судноплавства і портів в регіоні, підготовку кадрів для морської галузі, транспортні перевезення в місті і області, відновлення енергетичної інфраструктури. Питання відновлення та розвитку міської інфраструктури викликали жваву дискусію, з акцентом на тому, що її організація має відповідати найкращим європейським практикам.

Архітектори, дизайнери, будівельники запропонували свої рішення щодо відновлення житлового комплексу, культурного середовища та історичної спадщини Херсонщини. Були представлені як загальні концепції відбудови міста, так і надані конкретні методики, такі як підсилення будівельних конструкцій.

Зважаючи на складні обставини воєнного часу, проблеми з сировинною базою, трудовими ресурсами, галузі економіки Херсонського регіону потребують особливої підтримки від влади всіх рівнів. Зі свого боку, науковці продовжують працювати над новітніми технологіями і вже зараз готові долучитися до процесу відновлення. За результатами конференції, було зазначено, що конструктивна та коректна співпраця закладів освіти, органів державного та місцевого самоврядування, підприємців та громадських діячів, є основним вектором подальшої роботи щодо наближення перемоги, відновлення та покращення життя Херсонщини!