ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

У Херсоні, на вулиці Перекопській, 19, відтепер розташовується Херсонський регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування, офіційне відкриття якого відбулося 12 травня 2017 року. Доценти кафедри державного управління і місцевого самоврядування Оленковська Л.П. та Дурман М.О. узяли участь у цьому заході, що проводився в рамках програми U-LEAD (за сприяння Deutshe Gesellshaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Учасників заходу привітали в.о. заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій та керівник групи з регіонального розвитку та підвищення спроможності громад програми U-LEAD др. Фолькер Штампе.

Після офіційного відкриття Центру відбувся круглий стіл «Процес впровадження реформи місцевого самоврядування у Херсонській області: ключові здобутки та перспективи розвитку».

Доцент Дурман М.О. як сертифікований експерт з питань місцевого та регіонального розвитку програми U-LEAD висловив думку, що залучення зовнішніх донорів та кваліфікованих експертів дозволить піднести на більш високий рівень співпрацю з ОТГ в частині розроблення і впровадження стратегій, планів та заходів їх розвитку, створити точки зростання в ОТГ.

Доцент Оленковська Л.П. як виконавчий директор Херсонського територіального відділення Асоціації міст України зазначила, що сьогодні в Україні працює багато організацій, діяльність яких спрямовано на допомогу ОТГ. Однак досить часто заходи, що проводяться партнерськими організаціями, можуть перетинатися, і донорські кошти витрачаються неефективно. Саме тому доповідач запропонувала запровадити на базі Центру щомісячні наради, які допоможуть координувати плани і заходи обласної ради, обласної державної адміністрації, агенції регіонального розвитку та програм і проектів міжнародної технічної допомоги. Цю ідею було схвально сприйнято всіма присутніми.

Наприкінці засідання керівник Центру Оксана Сілюкова наголосила, що його відкриття дасть можливість усім зацікавленим громадянам та посадовим особам місцевого самоврядування дізнатися більше про децентралізацію влади, поширити інформацію про об’єднані територіальні громади (ОТГ) та їх позитивний досвід не тільки всією Херсонською областю, але й за її межами.